Ogromnym sukcesem dla sekcji LA OSiR Gołdap zakończyły się 4 czerwca w Olsztynie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce. Gołdapianie zdobyli aż 16 medali, z czego 12 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe.

Tego dnia odbyły się nietypowo 2 imprezy: Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz mistrzostwa zrzeszenia LZS (pierwotnie zaplanowane na 16 maja, ale ulewny deszcz wówczas nie pozwolił na rozegranie zawodów).

Sukces gołdapskich lekkoatletów jest tym większy, iż w tym roku poziom zawodów był bardzo wysoki, co sukcesywnie powtarzali trenerzy wszystkich obecnych ekip. Cieszy również fakt, że wszyscy nasi zawodni znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, co było głównym powodem ich sukcesów.

Najwięcej emocji budziły biegi sprinterskie podczas których było wiele niejasności i protestów. W finale biegu na 100m szkół gimnazjalnych znakomitą walkę stoczył Adam Wasilewski z zawodnikiem ?miejscowych”, z którym o włos ale wyraźnie wygrał. Zauważyli to trenerzy innych ekip, jednak decyzja sędziów była zaskakująca. Zdecydowali oni bowiem, że Adam jest drugi. Dzięki nagraniu video i stanowczej reakcji trenera Dawida Karniłowicza ?oszustwo” nie doszło do skutku ostatecznie Adam został najszybszym zawodnikiem w województwie z rewelacyjnym wynikiem 11.27s. Brąz w tym biegu zdobył drugi z braci Wasilewskich – Artur, z wynikiem 11.40s.

Największą niespodziankę chłopcy sprawili w biegu sztafetowym 4x100m, którzy wygrali biegnąc w składzie: Adam Wasilewski, Szymon Budnik, Mateusz Wielgus i Artur Wasilewski. Uzyskali znakomity wyniki 47,06s, zostawiając daleko z tyłu 20 pozostałych sztafet, w tym m.in. takie potęgi lekkoatletyczne jak: Braniewo, Orneta, Lubawa, Olsztyn, Nowe Miasto Lubawskie czy Lidzbark Warmiński. O to dokładne wyniki Gołdapian: