Dzięki serwisowi izawody.pl znamy już dokładne czasy osiągnięte przez poszczególnych zawodników biorących udział w ultramaratonie na dystansach 70 i 140 kilometrów w Wejherowie. Wyniki dzięki serwisowi izawody.pl TUTAJ.

Zaczniemy od krótkie dystansu, czyli 70 kilometrów. Zawodnicy pokonywali trzy i pół umownej pętli wczorajszej trasy. Najlepszy czas na tym dystansie należy do czternastoletniego Wojtka Wojtyły z Pogórza, Wojtek zszedł poniżej trzech godzin meldując się na mecie z czasem 2:54,39h. Dariusz Rogala z Gołdapi stracił do Wojtka 2 minuty i 10 sekund, a trzeci na tym dystansie Robert Sadowski także z Gołdapi borykający się z problemami technicznymi na trasie zanotował stratę prawie 20 minut. Dodam, że Robert prawie 20 kilometrów pokonywał z zatartym kołem w jednej nartorolce i gdyby nie szybka naprawa sprzętu przeprowadzona przez niezawodnych mechaników z Rollspeedu mogło być po zawodach dla zawodnika z Gołdapi. Wśód kobiet zwyciężyła Marcelina Wojtyła z Pogórza, przed Karoliną Budzińska z Wrocławia.
* * *
Głównym sponsorem imprezy był pomysłodawca i organizator zawodów Grzegorz Musiał, który sam zmierzył się z głównym dystansem 140 kilometrów.
Najstarszy polski producent nartorolek firma Rollspeed z Białegostoku ufundowała dwie pary nartorolek w formie nagród dla najlepszych oraz w losowaniu wśród wszystkich uczestników. Nie można jednak nie wspomnieć o zaanagażowaniu właścicieli firmy w sam przebieg zawodów. Naprawiali rolki, ostrzyli zawodnikom groty lub je wymieniali, myślę, że dzięki ich zaangażowaniu conajmnie trzy osoby mogły ukończyć zawody. Pozostałymi sponsorami imprezy byli firma skike i nartorolki.pl.

źródło – skipol.pl

https://plus.google.com/photos/103294329658960011033/albums/6206680214206731457