32-letni Aleh Hutnik z Białorusi został zwycięzcą niedzielnego XVII Międzynarodowego Biegu Gusiew-Gołdap. Trasę 21,097km pokonał w czasie 1 godziny 11 minut i 59 sekund. Kobietą, która pierwsza pojawiła się na mecie, była 40-letnia Rosjanka Morgunova Lubov. Jej czas to 1 godzina 20 minut i 45 sekund.

Uzyskanych czasów nie można porównać do tych uzyskiwanych przez zawodników w poprzednich edycjach biegu, gdyż zmieniła się jego trasa. W Rosji linia ostrego startu została przesunięta bliżej granicy, a meta została umiejscowiona pod Piękna Górą.

Łącznie w zawodach wystartowało 58 zawodników, w tym 13 kobiet. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali od organizatora pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na dziesiątkę najlepszych w kategorii kobiet i mężczyzn na mecie czekały nagrody. Uhonorowane zostały też pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali:

• najlepszy Polak – Michał Markowski
  • najlepszy Rosjanin – Ivan Sergeev
  • pierwszy zawodnik, który przekroczył granicę państwa – Aleh Hutnik
  • najsympatyczniejsza zawodnicza zawodów – Elena Lutsenko
  • ostatni zawodnik – Wiera Stasiewicz
  • najstarszy zawodnicy – Leoncjusz Stasiewicz

Organizatorami XVII Międzynarodowego Biegu Gusiew-Gołdap byli: Urząd Miejski w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Zajazd Piękna Góra Rudziewicz oraz Administracja Rejonu Gusiew.