W samo południe w centrum Gołdapi, rolkarze i nartorolkarze rozpoczęli zmagania w II Letnim Biegu Jaćwingów. Do rywalizacji przystąpiło około 107 zawodników z całej Polski i z zagranicy. Mieli oni do pokonania trzy okrążenia po 7km każde, których trasa przebiegała m.in. przez ul. Wojska Polskiego, Obwodnicę, Gubińską, Mazurską, Okrężną oraz Lipową. Najlepszymi rolkarzami okazali się Bartosz Chojnacki i Kinga Zielińska, natomiast najlepszymi nartorolkarzami zostali Daniel Iwan Iwanowski i Kamila Borkowska.

Wszyscy sportowcy na mecie otrzymali medale, posiłek regeneracyjny oraz ciepły posiłek. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w kategoriI OPEN otrzymali puchary i nagrody finansowe, natomiast zwycięzcy w kategoriach otrzymali trofea sportowe. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, a także obcokrajowców.

Zawodników na podium dekorowali Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, Zastępca Burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Senator Marek Konopka, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke oraz Piotr Becz główny sponsor zawodów FIRMA IRYD W GOŁDAPI.

http://wynikionline.pl/main/scores/event/15080009/m/1