Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w dniu 8 listopada 2018 na Miejskim Stadionie OSiR w Gołdapi o godzinie 10:15 rozegrany zostanie drugi z pięciu zaplanowanych na sezon 2018/2019 rzut Gołdapskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach biegowych, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą w zależności od kategorii wiekowej. Uczestnicy Szkół Podstawowych będą konkurować ze sobą w trzech grupach wiekowych.

I grupa wiekowa – 13 lat – 2006
II grupa wiekowa – 12 lat – 2007
III grupa wiekowa – 11 lat i mł. – 2008 i mł.

http://osirgoldap.pl/wp-content/uploads//2018/10/Regulamin-zawod%C3%B3w-dzieci%C4%99cych-XXV-Edycji-Czwartk%C3%B3w-LA.pdf

Jak już informowaliśmy przy okazji pierwszego rzutu cykl zawodów zakończy się finałem miejskim, a najlepsi ze szkół podstawowych będą reprezentować Gołdap w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się czerwcu 2019.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów. W szkołach podstawowych wszystkie roczniki były i będą brane pod uwagę, roczniki 2004-2005 również, jednak tak jak jest wyżej napisane „w ramach Gołdapskiej Ligi Czwartków LA organizator dodatkowo przeprowadzi eliminacje do Ogólnopolskich Czwartków LA w rocznikach 2006, 2007, 2008 i mł. dziewcząt i chłopców zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskich Czwartków LA”

Szkoły podstawowe:
Bieg dziewcząt i chłopców – 60 m
Bieg dziewcząt i chłopców – 300 m
Bieg dziewcząt – 600 m
Bieg chłopców – 1000 m
Skok w dal dziewcząt i chłopców
Rzut piłką palantową dziewcząt i chłopców

Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych!

Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim!

Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego!

W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c)!

Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim!

 

Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:

Bieg dziewcząt i chłopców – 100m
Bieg dziewcząt – 600m
Bieg chłopców – 1000m
Skok w dal dziewcząt i chłopców
Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców

Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych.

Zapisy do zawodów prosimy przesyłać na adres email zawody@osirgoldap.pl do dnia 7 listopada 2018 do godziny 12:00.