Jedenasty sezon Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB ponownie zakończymy w Gołdapi. Trudno o piękniejsze miejsce na finał. Po wyścigu odbędzie się nasza tradycyjna impreza integracyjna. Zapowiada się ona  wyjątkowo. Postaramy się poinformować o szczegółach już wkrótce.

Wystartujemy na Promenadzie Zdrojowej obok Tężni Solankowych. Będziemy ścigać się w tajemniczym lesie Kumiecie. Częściowo będą to trasy narciarskiego “Biegu Jaćwingów”. W czasie wojny w lesie Kumiecie Niemcy wybudowali kwaterę dowództwa Luftwaffe. Wzniesiono też solidne schrony oraz kilka budynków towarzyszących. Pod koniec wojny większość obiektów wysadzono. Nasza trasa będzie prowadziła obok pozostałości obiektów i schronów byłej kwatery. Ostatni kilometr, piękna ścieżka prowadząca brzegiem jeziora Gołdap.

Pewnie wszyscy już czują zmęczenie długim sezonem, więc na zakończenie trasa nie należy do ekstremalnie trudnych. Zupełnie łatwo też nie będzie. Rok temu Mistrz Polski Dariusz Batek pokonał trasę ze średnią prędkością ok. 25km/h. Na trasie Biegu Jaćwingów znalazł się odcinek interwałowy. Sprawdzimy też Wasze umiejętności techniczne. Jest sporo zakrętów i kilka odcinków singlowych. W tym roku będzie co najmniej jeden podjazd więcej. Dzięki krótkiej rundzie, kibice zgromadzeniu przy tężniach będą mogli niemal na bieżąco obserwować rywalizację i dopingować zawodników.

Gołdap jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w tym rejonie Polski. Leży nad jeziorem i rzeką, zaś na wschód od jego granic rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na letnie wakacje, ale jest także kurortem zimowym ze stokami narciarskimi. Warto podkreślić, że w Gołdapi jest najczystsze w Polsce powietrze! Jest też JEDYNYM uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach. Charakter uzdrowiska jest określany jako klimatyczno-borowinowy. Oferuje usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób układu oddechowego i nerwowego. Z tego zestawienia wynika, że osoby sfatygowane długim sezonem powinny zostać w Gołdapi dłużej, aby odzyskać pełnię sił przed kolejnym, już naszym jedenastym. 

http://maratonykresowe.pl/?page_id=7535