Gołdap znajdzie się na trasie Międzynarodowych Rowerowych Maratonów Kresowych w sezonie 2016. Wyścig został zaplanowany na 1 października. Spodziewany jest start kilkuset zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Start i meta wyścigu „W Krainie Łowców Przygód” będą zlokalizowane na promenadzie zdrojowej, obok tężni solankowych. Po zakończeniu maratonu odbędzie się podsumowanie ósmego sezonu Maratonów Kresowych.

Maratony Kresowe to wyścigi z dziedziny kolarstwa terenowego dla wszystkich. Startują zawodnicy zrzeszeni w klubach, ale przeważająca większość to zwykli amatorzy. Trofea sportowe są rozdzielane w około czterdziestu kategoriach: od przedszkolaków do weteranów. Wśród regularnie startujących są zawodnicy nawet ponad siedemdziesięcioletni!

Z zawodników z Gołdapi sukcesy na Maratonach Kresowych odnosił Grzegorz Lange, który stawał na podium w Półmaratonie.

Impreza jest w formule wyścigu, ale dla zwykłych rowerzystów to przede wszystkim rekreacja i znakomita zabawa. Trasy są konstruowane w taki sposób, aby pokazać piękno przyrody i krajobrazu. Uczestnicy w pigułce mogą przeżyć największe atrakcje w okolicy, w której rozgrywany jest wyścig. Trasa maratonu w Gołdapi będzie prowadziła w większości przez Puszczę Romincką.

Pokonanie „Maratonu” wydaje się nieosiągalne dla przeciętnego rowerzysty. W przypadku Maratonów Kresowych jest to zazwyczaj 60km poprowadzone w terenie. Przejechanie takiej trasy wymaga rzeczywiście regularnego jeżdżenia po kilkadziesiąt kilometrów i dobrej kondycji. Jednak można będzie wybrać dystans krótszy: Półmaraton – 30km lub Mini – 8km. Maratony Kresowe mają także dystans Mikro dla przedszkolaków, którzy mają do pokonania 200-500m. Wszyscy najmłodsi uczestnicy otrzymają medal i drobny upominek.

Maratony Kresowe dają sposobność kontynuowania rowerowej pasji przez cały sezon. Na rok 2016 zostało zaplanowanych 15 wyścigów, które odbędą się na obszarze trzech państw, w Polsce w trzech województwach.

Współorganizatorem Maratonu Kresowego w Gołdapi będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, przy wsparciu Urzędu Miejskiego.

Regulamin do zawodów:http://maratonykresowe.pl/?page_id=2738

Więcej informacji na stronie www.maratonykresowe.pl

1

2

3

4