Bardzo udany turniej dla siatkarzy z „Trójki” w Suwałkach
W niedzielę 11 grudnia, jednocześnie na czterech halach w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się największy w województwie podlaskim Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców. W trzech kategoriach wiekowych „dwójki” – klasa IV, „trójki” – klasa piąta i „czwórki” – klasa szósta rywalizowały 52 drużyny z 7 klubów. Ok. 170 zawodników reprezentowało następujące kluby: SUKSS Suwałki, BAS Białystok, UKS Olimp Mońki, Rekord Zambrów, UKS Centrum Augustów, UKS Olimpijczyk Białowieża oraz UKS Trójka Gołdap. Rozegrano ponad 120 meczów na 8 boiskach. W turnieju z powodzeniem rywalizowało pięć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Na hali głównej grający w „czwórkach” (12 drużyn) zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski odniósł pięć grupowych zwycięstw. Gołdapianie pokonali: 15:11 – UKS Centrum Augustów 2, 15:13 – UKS Olimp Mońki 1,15:7 – BAS Białystok 2, 15:9 – Rekord Zambrów i 15:10 – SUKSS Suwałki 3. W fazie finałowej (1-4) chłopcy z „trójki” ograli 25:19 – UKS Olimp Mońki 1, 28:26 – BAS Białystok 1. Ulegli tylko nieznacznie – 23:25 mocnej ekipie gospodarzy SUKSS Suwałki i zajęli w turnieju wysokie drugie miejsce. Zespół „trójek” z Gołdapi w składzie: Dominik Wawrukiewicz, Filip Siemieniuk i Alan Budziejko grał ze zmiennym szczęściem. Chłopcy w swojej grupie zajęli drugie miejsce po wygraniu 15:13 z SUKSS Suwałki 4 i przegraniu 12:15 z BAS SP 26 Białystok 1. W walce o miejsca 5-8 wygrali 28:26 – UKS Olimp Mońki 2 oraz ulegli 15:25 – BAS SP 26 Białystok 2 i 21:25 z SUKSS Suwałki 3.Ostatecznie zajęli miejsce siódme. 25 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej na dwóch mniejszych sala w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Mieszko Makarski i Olaf Rykaczewski w swojej grupie D pokonali: 15:11 – SUKSS Suwałki 4, 15:0 – UKS Olimpijczyk Białowieża 5, 15:6 – SP 37 Białystok 2 oraz ulegli: 7:15 – Rekord Zambrów 1 i 14:16 – UKS Olimpijczyk Białowieża 3. Do drugiej fazy (o miejsca 5-8) awansowali z drugiego miejsca. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Maciej Świętoń i Aleksander Nyga w swojej grupie B pokonali: 15:10 – SUKSS Suwałki 6, 15:11 – Rekord Zambrów 2, 15:4 – UKS Olimpijczyk Białowieża 4, 15:4 – SP 37 Białystok 1, 16:14 – SP 26 Białystok 2 oraz ulegli: 6:15 – SUKSS Suwałki 2. Do drugiej fazy (o miejsca 5-8) awansowali z drugiego miejsca. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 2 w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski w swojej grupie C odnieśli komplet pięciu zwycięstw. Ograli: 15:8 – SUKSS Suwałki 3, 15:3 – SUKSS Suwałki 7, 15:0 – Rekord Zambrów, 15:7 – UKS Olimpijczyk Białowieża 4, 15:2 – SP 26 Białystok 1 i do fazy finałowej (o miejsca 1-4) awansowali z pierwszego miejsca. Wysokie piąte miejsce w niedzielnym turnieju zajęła para Mieszko Makarski / Olaf Rykaczewski po pokonaniu 15:5 – SP 26 Białystok 3, 15:13 – Rekord Zambrów 4 i 16:14 – UKS „Trójka Gołdap 3. Duet Maciej Świętoń / Aleksander Nyga uplasowali się na miejscu siódmym. O medale grała para Michał Ostrowski / Antoni Buraczewski. Utalentowani chłopcy pokonali 15:10 – SUKSS Suwałki 2 i 15:10 – Rekord Zambrów 1 oraz ulegli 8:15 – SUKSS Suwałki 1 i ostatecznie zajęli w mikołajowym turnieju bardzo wysokie drugie miejsce. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii otrzymały pamiątkowe trofea, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek. Organizatorem turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.