20140308_liga_35

31 osób wzięło udział w dniu wczorajszym w ostatnich zawodach narciarskich w tym sezonie, zaliczanych do ligi narciarskiej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Musieli ono wbiec od strony Zajazdu Piękna Góra Rudziewicz po stoku na sam szczyt Pięknej Góry. Jak twierdzą zawodnicy, bieg był ciężki, trasy były dobrze przygotowane, a pogoda była doskonała.

Trasę ok. 800 metrów najszybciej pokonał Kacper Janowski z Dream Ski Team / UKS Hubal Białystok. Potrzebował na to 2 minuty i 41 sekund. Najszybszym gołdapianinem był Robert Sadowski. Jego czas był o 37 sekund gorszy od zwycięzcy, jednakże był to czwarty wynik.

Dekoracja zawodników odbyła się w zajeździe. Najpierw wręczone zostały dyplomy najlepszym narciarzom w poszczególnych kategoriach w dniu dzisiejszym, następnie wręczono statuetki zwycięzcom całej ligi . Do klasyfikacji brano dwa najlepsze występy z trzech przeprowadzonych zawodów w sezonie 2013/2014. Więcej nie udało się rozegrać, zwyczajnie brakowało śniegu. Nie odbył się też w tym roku Bieg Jaćwingów.

W kategorii seniorów zwyciężył w lidze Paweł Pokutko z UKS Hubal Białystok, drugi był gołdapian Hurbert Paszkowski, trzeci Andrzej Bonczar, także reprezentant UKS Hubal Białystok.

Wyniki trzeciego rzutu Gołdapskiej Ligi Narciarskiej.