Rominta wyszła na prowadzenie już w 7. minucie spotkania po bramce Mateusza Dyniszuka. Kilka minut później błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnili defensorzy z Rybna i Bartłomiej Wierzbicki strzałem z bliskiej odległości trafił na 0:2. GSZS Delfin próbował zagrażać bramce gości, ale wszelkie próby zostały skutecznie rozbijane przez defensywę Rominty. W 35. minucie Kacper Jagłowski podwyższył na 0-3. Chwilę później Dawid Paszkowski ładnym uderzeniem z dystansu pokonał Jakuba Lendzionowskiego i było już 0-4. Na domiar złego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Michał Dzwonkowski z drużyny gospodarzy sfaulował wychodzącego na czystą pozycję naszego zawodnika za co ukarany został czerwoną kartką.

W drugiej połowie tempo gry zupełnie spadło. Usatysfakcjonowani wynikiem goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 83. minucie Rominta zadała ostatni cios, a na listę strzelców wpisał się kapitam drużyny Michał Mościński. Zwycięstwo jak mówią sami gospodarze jak najbardziej zasłużone. Po serii porażek przyszedł czas na przełamanie w dobrym stylu. Kolejne spotkanie i okazja do kolejnego zwycięstwa już w sobotę w Gołdapi.

Skład Rominty: Kamil Wołos – Mateusz Dyniszuk █, Kacper Jagłowski, Mateusz Kułak, Michał Mościński – Dawid Paszkowski █, Kamil Prusinowski, Konrad Radzikowski (’89Tomasz Kamiński), Marcin Sirant (’70 Krystian Zajączkowski) – Bartosz Szaraniec, Bartłomiej Wierzbicki

ec65a85c000341654846f52e