Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. W dniu 6 stycznia w święto Trzech Króli odbył się tam turniej piłkarski pod nazwą „Królowie Dzieciom”. W turnieju udział wzięło 12 drużyn. Po niemal całodniowych zmaganiach najlepszą drużyną okazała się ekipa „Dubeninki”.

Oprócz Gołdapi, gdzie zawodnicy walczyli o koronę Kacpra, rozgrywki toczyły się również w Piwnicznej. Tam głównym trofeum była korona Melchiora.

Rozgrywki w hali OSiR trwały od godz. 8:00 Wzięło w nich udział 12 drużyn tj: Dubeninki, ADM Gołdap, Sobczyńscy.pl POLSMREK, Piwniczna Zaprasza, Piękna Góra Rudziewicz, Iryd Gołdap, APTEL Białystok, Rominta Gołdap, Leśny Zakątek, POM Augustów, PWIK Gołdap, Nord-Ost Gołdap.

W finale zmierzyły się drużyny Piękna Góra Rudziewicz i Dubeninki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1. Decydującą bramkę dla Dubeninek w drugiej połowie spotkania strzelił Jacek Gołębiowski. Trzecie miejsce przypadło drużynie Rominta Gołdap.

Otwarcie turnieju przez Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto odbyło się o godzinie 13:00. Przekazanie na ręce Burmistrza korony Kacpra, o którą walczyli piłkarze w tym dniu było niecodzienne, piękne i na długo zostanie w pamięci uczestników turnieju. To zasługa wychowawców i młodzieży z Samorządowego Gimnazjum nr.1 w Gołdapi oraz Szkoły Muzycznej w Gołdapi.

Podczas turnieju na kibiców czekały również inne atrakcje. Występy wicemistrzów świata w trikach piłkarskich, pokaz Capoeiry, Flash Zone – Teatr Ognia, malowanie twarzy i zwierzęta z balonów. Niestety nie popisała się drużyna Jagielloni Białytok, która nie dotarła na mecz pokazowy…

Zwieńczeniem imprezy był koncert kolęd Krystyny Giżowskiej, który również odbył się w hali OSiR.

Podczas turnieju odbyła się kwesta oraz licytacje (internetowe). Dochód z turnieju został przeznaczony na organizację zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z domów dziecka.

W imieniu dzieci i młodzieży z domów dziecka dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Królowie Dzieciom” w Gołdapi. Wasza bezinteresowna pomoc zasługuje na wielkie słowa uznania i moc oklasków. DZIĘKUJEMY.