Wielkie pięściarskie emocje za nami. W minioną sobotę w hali gołdapskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po raz IV odbyła się Gala Sportów Walki „GOŁDAP FIGHT NIGHT”. Galę rozpoczęły 4 walki najmłodszych uczestników. W pozostałych 10 pojedynkach między ringowymi linami stanęli zawodnicy Husarii Gołdap oraz reprezentanci z Półtuska, Wegorzewa i Suwałk. Zawodnicy w swoich walkach dostarczyli kibicom wiele emocji, cztery zakończyły się przed czasem, pozostałe sześć rozstrzygnęli sędziowie.
W walkach wieczoru zawalczyli Maciej Piszczek – mistrz Polskiej Federacji WKF w kickboxingu (walka o puchar Burmistrza Gołdapi), który pokonał Damiana Jabłońskiego z Pułtuska oraz Damian Szafran, mistrz Polski federacji UFR, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kickboxingu, mistrz Europy federacji UFR i zawodywy mistrz świata federacji WKL i EKF w kickobingu w formule full contakt w kategorii wagowej do 81kg (walka o puchar Dowódcy JW 48 08 w Gołdapi), który również zwyciężył w swojej walce z Błażejem Godlewskim z Pułtuska.

Wszyscy uczestnicy sobotnich zmagań otrzymali puchary. IV odsłona GOŁDAP FIGHT NIGHT zorganizowana została pod Patronatem Burmistrza Gołdapi.

WYNIKI POJEDYNKÓW:

Rafał Andryszczyk (Gołdap) – Bartosz Dzik (Pułtusk) – 1:2
Rafał Waraksa (Gołdap) – Rafał Ryszczyk (Węgorzewo) – 3:0
Adrian Mysiewicz (Gołdap) – Jakub Koletyński (Węgorzewo) – 2:1
Rafał Zalewski (Pułtusk) – Kuba Dobryń (Suwałki) – 3:0
Kamil Sakowicz (Gołdap) – Dariusz Bieńskowski (Węgorzewo) – nokaut techniczny
Patryk Gajda (Gołdap) – Mateusz Sroka (Pułtusk) – poddanie zawodnika
Damian Bujkowski (Suwałki) – Marcin Strauch (Pułtusk) – nokaut techniczny
Krzysztof Zdancewicz (Gołdap) – Daniel Mikołaszek (Pułtusk) – poddanie zawodnika
Maciej Piszczek (Gołdap) – Damian Jabłoński (Pułtusk) – 2:1
Damian Szafran (Gołdap) – Błażej Godlewski (Pułtusk) – 3:0
Julia Kożak (Julia Kożak (Husaria) vs Zuzanna Brand
Aleksandra Kożak (Husaria) vs Jakub Nowaczyk
Miłosz Osiński (Husaria) vs Kacper Kwidziński
Gracjan Ludtke (Husaria) vs Alan Lemańczyk – walka remisowa

Organizatorem gali byli klub Husaria Gołdap oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Walki sędziowali Grzegorz Szafran i Bogumił Szymczak, sędziami punktowymi byli Sebastian Wiszniewski, Daniel Mikołaszek i Damian Szymczak, galę prowadził Stanisław Luty.

Zdjęcia: Tomasz Witkowski