XXIV Międzynarodowy Półmaraton Gusiew – Gołdap przeszedł do historii. W tym wyjątkowym biegu udział wzięło 89 uczestników z Rosji i Polski. Co roku przed startem ostrym, który odbywa się z miejscowości Smirnowo ma miejsce uroczyste otwarcie w Gusiewie. Większość trasy zawodnicy pokonują w Rosji, a po wbiegnięciu do Polski musieli dotrzeć do mety zlokalizowanej w centrum Gołdapi.  Bieg ukończyło 89 uczestników, w tym 2 z Polski. Najlepszym z mężczyzn okazał się Nesterov Vasily z Kaliningradu, który pokonał trasę w 01:17:59. Najlepszą z kobiet była Kruglova Nina z Gusiewa, która trasę pokonała w czasie 01:29:33. Najszybszym z Polaków w XXIV Międzynarodowym Półmaratonie Gusiew-Gołdap był Wilamowski Jacek z OSiR Lidzbark Warmiński. Dziesięciu najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii OPEN otrzymało nagrody pieniężne oraz trofea sportowe. Najlepsi w kategorii również otrzymali trofea sportowe. Wszyscy uczestnicy po biegu mogli skorzystać z masażu i ciepłego posiłku. Całe zawody prowadził Stanisław Luty.