Za nami VII Letni Bieg Jaćwingów. Zawody rozegrane zostały ulicami Gołdapi. W zawodach udział wzięło35 zawodników – 20 w kategorii seniorów na dystansie 25,2 km oraz 15 w biegach juniorów na dystansie 8,4 km. Zwycięzcą tegorocznych zawodów na dystansie 25,2 km został Fijałkowski Grzegorz z team nabiegowkach.pl Myślenice. Wśród kobiet zwyciężyła Nowak Beata z team nabiegowkach.pl Strumień. Organizatorzy wyróżniali zawodników również w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy biegu głównego (pierwsze szóstki w kategoriach kobiet i mężczyzn) otrzymali trofea sportowe oraz nagrody pieniężne.