XLIII Bieg Zwycięstwa, który w tym roku odbył się trasach przy Promenadzie zdrojowej w towarzystwie Dyrektora OSiR Mariusza Kowalczuka oraz Jarosława Dzienisa – Prezesa Wodociągów i Kanalizacji otworzył Poseł na Sejm Pan Paweł Papke, który w tym dniu w Gołdapi prezentował puchar Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej zdobyty przez Reprezentację Polski w 2018 r.

Tegoroczne zawody biegowe rozpoczęły sztafety, której zwyciężyła ponownie sztafeta LA OSiR Gołdap. Następnie pobiegli najmłodsi – przedszkolaki mieli do pokonania dystans 100m. Następnie zgodnie z regulaminem odbywały się biegu w kategoriach wiekowych. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnił również atrakcje w postaci darmowych dmuchańców.

Litwin zwycięzcą biegu głównego.

Tomas Jateiko z Niemeczyna (Litwa) został zwycięzcą XLIII Biegu Zwycięstwa, drugie miejsce zajął Vasilly Nesterow z Rosji, a jako trzeci na mecie zameldował się najlepszy gołdapianin w tegorocznej edycji Mateusz Siekierski. Najszybciej trasę biegu głównego w kategorii kobiet pokonała Julita Bielawiec z Białegostoku, tuż za nią na mecie zjawiła się Paulina Mikiewicz również z Białegostoku, a trzecie miejsce przypadło Irynie Mironovej z Rosji. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami biegu głównego OPEN. Komplet wyników wkrótce.