W niedzielę, 12 grudnia, na hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbędzie się I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora OSiR ?Renifer”. Do rywalizacji staną 4 drużyny z naszego regionu.

Oprócz rywalizacji sportowej, impreza ma też swój inny cel. Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił się włączyć do akcji pomocy 7-letniej Joasi Ślużyńskiej.

Dziewczynka, o której Portal GOLDAP.INFO pisał w październiku, jest częściowo sparaliżowana. Jej rodzice marzą o zakupie specjalnego urządzenia, które nie tylko pozwoli dziewczynce chodzić, ale nawet wychodzić na podwórko i spacerować. Kosztuje ono jednak aż 30 tysięcy złotych. Rodzicom Joasi udało się porozumieć z firmą skupującą plastikowe nakrętki. Zaoferowała ona znacznie wyższą cenę od rynkowej. Po przeliczeniu wyszło, że firma sfinansuje zakup wózka po zebraniu 30 ton nakrętek. To dużo, ale daje jednocześnie rodzicom Joasi nadzieję na zakup sprzętu.

Aby przyspieszyć realizację marzenia Joasi i jej rodziców, podczas turnieju odbędą się licytacje i loterie, z których dochód zostanie przeznaczony właśnie na zakup tego sprzętu. Dodatkowo organizatorzy zdecydowali, że warunkiem wstępu na turniej będzie przyniesienie 5 nakrętek. To jest jednak minimum. W wielu domach nakrętki są zbierane już od pewnego czasu. Impreza będzie okazją, aby je wszystkie przynieść i oddać, do czego serdecznie namawiamy.

Jednocześnie przypominamy, że zebrane nakrętki można przynieść w każdej chwili do Zespołu Szkół Zawodowych do nauczycieli: Stelli Kramkowskiej lub Piotra Bartoszuka.