Międzynarodowy Bieg Gusiew – Gołdap od początku, czyli od XXIV lat jest rozgrywany na dystansie półmaratonu. Jest więc jednym z najstarszych biegów w Polsce na tym dystansie i na pewno wiedzie prym na Warmii i Mazurach pod tym względem. Zresztą przygraniczna Gołdap ma więcej asów w rękawie. To tutaj, w jedynym w województwie uzdrowisku odbywa się w maju od blisko 40 lat Bieg Zwycięstwa, a we wrześniu od ponad 20 lat Cross Gołdapski.

Przyjeżdżając do Gołdapi na półmaraton, wiemy, że mamy do czynienia z imprezą mającą nie tylko swoją tradycję, ale będącą prawdziwym świętem sportowym obu przygranicznych miejscowości. Nie zabraknie atrakcji, które umilają czas oczekiwania na zawodników na start oraz po biegu.

Trasa o długości 21 km 097 m wiedzie z Rosji przez granicę z Polską i kończy się w Gołdapi na Tężniach Solankowych przy jeziorze Gołdap. Trasa jest wymagająca! Cały czas prowadzi po nawierzchni asfaltowej, jest dość dużo wzniesień i odkrytych nasłonecznionych odcinków. Co czyni ten bieg niepowtarzalnym? Przede wszystkim trasa. Mamy w Polsce i w Europie kilka transgranicznych biegów – ale tylko ten prowadzi przez granicę z Rosją. Tylko na tym biegu poczujesz klimat dawno zapomnianych akademii, które w kulturze rosyjskiej dalej są żywe. Tylko tutaj doświadczysz wschodniej serdeczności i gościnności o której tyle się mówi.

Wybierając się do Gołdapi nie licz, że uda Ci się poprawić życiówkę, tutaj nie znajdziesz dużo płaskich odcinków, tutaj będziesz biegł w słońcu i skwarze. Ale frajdę z ukończenia półmaratonu będziesz miał większą od dotychczasowych. I do tego przywieziesz mnóstwo wrażeń i opowieści.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów oraz do zapisów.

Regulamin: Regulamin Międzynarodowego Półmaratonu Gusiew-Gołdap 2018

Zapisy:http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/674/xxiv-miedzynarodowy-polmaraton-gusiew-goldap.html