W dniu dzisiejszym 8 sierpnia o godzinie 12:00 na jeziorze Gołdap odbył się maraton pływacki, Grand Prix Warmiii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym w którym nagrodą główną był kajak turystyczny ufundowane przez firmę Tomasza Brzezińskiego z Gołdapi i Szymona Mackiewicza z Suwałk. Zwycięzcą maratonu został Katelan Mateusz z Klubu KORMORAN OLSZTYN. Jako drugi na mecie pojawił się Bukowski Bartłomiej również z Klubu KORMORAN OLSZTYN, a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Monczak z Daszewic.

Uczestnicy maratonu mieli do pokonania dystans 3000m (3 pętle). W zawodach wzięło udział 33 zawodników (ukończyło 32).

Zwycięskie trójki w kategorii wiekowej otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz trofea sportowe. Każdy kto ukończył zawody otrzymał medal.

Zwycięska trójka w kategorii OPEN otrzymała:

I miejsce – kajak turystyczny ufundowany przez Tomasz Brzezińskiego z Gołdapi
II miejsce – Bon o wartości 200zł do sklepu Rossmann
III miejsce – Bon o wartości 200zł do sklepu Rossmann

Kajak ufundowany przez Szymona Mackiewicza z Suwałk (Firma WIGRASZEK SUWAŁKI) w wyniku losowania przypadł zawodnikowi z nr. 3, a był to Rutkowski Michał z Olecka.