6 marca 2022 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi wraz z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym zorganizują „TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Podczas tegorocznej edycji, bieg honorowy odbędzie się na dystansie 1963 metrów (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek);

Organizatorzy dla pierwszych zgłoszonych 34 osób mają przygotowane pakiety startowe, które zawierają okolicznościowy medal oraz koszulkę.

Po zakończonym biegu, na wszystkich uczestników czekał będzie ciepły posiłek oraz herbata.Tegoroczny bieg ponownie rozegrany zostanie pod Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto.

Zgłoszenia do biegu należy kierować do dnia 4 marca 2022 na adres email: zawody@osirgoldap.pl (imię i nazwisko zawodniczki/zawodnika, rok urodzenia, reprezentowana miejscowość, klub)

Informacji dodatkowych udziela Szef Sekcji WFiS 15.pplot wz. mł.chor. Jacek Kowalewski pod numerem telefonu 608554840.

Niedziela, 06.03.2022, las Kumiecie (Gołdap)
09:00 – Otwarcie Biura Zawodów, wydawanie pakietów startowych
09:45 – Zamknięcie Biura Zawodów
09:50 – Uroczyste otwarcie biegu
10:00 – Start biegu
10:30 – Posiłek regeneracyjny dla uczestników
11:30 – Zakończenie imprezy

Lista uczestników:Bieg Tropem Wilczym

Historia biegu:
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w wielu miastach w całej Polsce oraz zagranicą.W 2022 r po raz X uczcimy pamięcią Żołnierzy Wyklętych.

Ambasadorów Biegu Tropem Wilczym wciąż przybywa! Są wśród nich sportowcy olimpijscy, znane osobistości ze świata mediów, dziennikarze sportowi, prezenterzy oraz znani influencerzy. Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu.