Druga edycja wojskowej gali sportów walki „Walkę Mamy We Krwi”.
31 maja (wtorek) w Gołdapi wraca projekt „Walkę Mamy We Krwi” – to druga edycja gali, która stanowi finał turniejowego formatu mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie o puchar MON.
Gala odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi (Partyzantów 31). Start od godz. 20 – transmisja na żywo w TVP SPORT (oraz na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej).
Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem RP” – na placu przy OSiR (Partyzantów 31) – pod przewodnictwem 16. Dywizji Zmechanizowanej. Zapraszamy od godz. 13. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zorganizujemy treningi ze znanymi sportowcami – będą sporty walki i nie tylko. Najmłodsi będą się mogli sprawdzić na torze przeszkód. Będą prezentacje sprzętu wojskowego oraz koncerty i występy. Będzie można poznać wojsko i samych żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz poczęstować się prawdziwą wojskową grochówką.
Na miejscu będzie też punkt promocyjno-informacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także wypełnić wniosek o powołanie.
Organizatorem tegorocznej gali jest 18. Dywizja Zmechanizowana we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Wydarzenie pod patronatem Miasta Gołdap.