Z Gołdapi, a także Krakowa, Olsztyna czy też Biskupca pochodzi zawodnicy, którzy wzięli wczoraj udział w Otwartych Mistrzostwach Gołdapi w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się na Pięknej Górze. Łącznie wystartowało ponad 60 osób.

Organizatorzy planowali, że każdy będzie miał dwa zjazdy, a do klasyfikacji końcowej będzie się liczył łączny ich czas. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany. Silny wiatr co kilka minut unieruchamiał bowiem wyciąg orczykowy. Dlatego też w trakcie zawodów organizatorzy zdecydowali, że poza najmłodszymi zawodnikami ze szkół podstawowych, pozostali będą zjeżdżać tylko raz.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium, otrzymali pamiątkowe puchary. Po ich wręczeniu odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Główna nagroda w postaci kina domowego powędrowała do ośmioletniej Poli Łęgowskiej z Krakowa.

Nastepne zawody narciarskie na Pięknej Górze odbędą się za tydzień. Tym razem będą to kolejne w Polsce zawody w ramach XVI Otwartych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim, Biegowym i Snowboardzie Family Cup 2011.

Organizatorami dzisiejszych mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne ?Piękna Góra” Rudziewicz. Sponsorowali je: Zajazd ?Piękna Góra” Rudziewicz, burmistrz Gołdapi Marek Miros, OSiR w Gołdapi oraz ?Art-Mot” Jacek Zduniewicz.