Kilka imprez zaplanował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi w ramach tegorocznych Dni Gołdapi, które odbyły się w dniach 20-22 lipca. W sobotę, 21 lipca o godzinie 10 na hali w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym odbył się turniej piłki ręcznej. Wystartowały w nim drużyny z Gołdapi, Ełku, Dąbrowy Białostockiej i Olecka. O godzinie 12 na stadionie miejskim miały się odbyć zawody strongmanów. Niestety, z powodu deszczu, który rozpadał się w samo południe, rywalizacja została odwołana i przełożona na 5 sierpnia. Wówczas to zawody odbędą się w centrum Gołdapi na rynku, początek najprawdopodobniej będzie o godzinie 14. O 15.00 na stadionie miejskim odbył się zaś mecz piłkarski poświęcony pamięci niedawno zmarłego Mirosława Orłowskiego.

W niedzielę sportowcy rywalizowali nad jeziorem Gołdap.

Podobnie jak rok temu, także i w tym zwycięzcą półmaratonu pływackiego został olsztynianin Krzysztof Pielowski. Na pokonanie trasy o długości około 4km potrzebował 32 minut i 29 sekund. Drugi za nim, ze stratą zaledwie 7 sekund przypłynął Bartłomiej Kubkowski (Giżycko). Najszybszą kobietą została Arleta Aleksandrowicz z Suwałk (37:18). Łącznie w zawodach wystartowało 16 osób.

Rozegrano też turniej siatkówki plażowej mężczyzn. Wystartowało w nim 7 drużyn. Mecze rozgrywano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych). W finale zagrały pary Adrian Białecki / Michał Skrzypek oraz Przemysław Szlaszyński / Damian Anyst. Zwyciężyła pierwsza para wynikiem 2:0. Trzeci miejsce zajął rodzinny duet Andrzej Paszkowski / Hubert Paszkowski, który pokonał parę Jędrzej Arian / Gabriel Wrzosek.

Ostatnią atrakcją Dni Gołdapi z OSiR były wyścigi kajaków. Zgłosiły się do niego 3 pary, które miały do pokonania odcinek około 1300m. Zwyciężył duet Przemysław Wiński (Gołdap) / Mariusz Kurkowski (Gołdap), drudzy byli Daniel Rzadkowski (Suwałki) / Mateusz Berezecki (Suwałki), a jako trzeci przypłynęli Mateusz Wróblewski (Olecko) i Kasper Balcerek (Gołdap).