Na zaproszenie Administracji Rejonu Gusiew gołdapianie uczestniczyli w dniu 27 kwietnia 2013r. w obchodach ?Dni Gołdapi w Gusiewie? na sportowo. Po uroczystym otwarciu imprezy do rywalizacji wkroczyły rodziny dwupokoleniowe z Gołdapi i Gusiewa tzw ?Wesołe starty? czyli bieg z przeszkodami. Najlepszy czas uzyskała rodzina z Gołdapi Państwo Taudulowie w składzie: Monika, Marek i Kacper. Czwarte miejsce w tej konkurencji zajęła rodzina Kuskowskich w składzie: Anna, Marek i Julita.

W kolejnej konkurencji w sztafecie pływackiej górą byli Rosjanie. Nasza dorosła sztafeta wystąpiła w składzie: Sławomir Tramp (grzbiet), Wojtala-Taudul Monika (żabka), Adam Kozłowski (motyl), Marek Taudul ( dowolny), natomiast najmłodsi Gołdapscy pływacy nie dali szans swoim rówieśnikom z Gusiewa na dystansie 50 m stylem dowolnym. Swoje starty wygrali: Oliwia Jakowska, Julia Zduniewicz, Mateusz Tramp i Kacper Taudul.

Siatkarki Gołdapskiego LO uległy rówieśniczkom z Gusiewa 3:1.Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie:Małgorzata Malijonis, Gabriela Rusak, Anita Ślimkowska, Klaudia Sztejter, Natalia Urbanowicz, Martyna Piątkowska, Magda Dzienis, Karolina Piwko, Paulina Muszyńska , Monika Buraczewska, Joanna Januszkiewicz. Opiekunami tej grupy byli: Olga Szumlińska i Bogusław Jejer.

Nasze sztafety biegaczy seniorów i młodzików uległy sztafetom z Gusiewa. Skład sztafety seniorów: Małgorzata Tramp, Marta Żabicka, Dariusz Borucki i Dariusz Jurewicz a młodzicy biegali w składzie:: Julita Kuskowska, Julia Leszczyńska, Kacper Taudul, Konrad Poreda. Tenisiści stołowi w składzie Marek Różycki i Dariusz Karniej ulegli drużynie z Gusiewa 2:1.

Miłą niespodziankę sprawili piłkarze IRYDU Gołdap, którzy po bardzo dobrym emocjonującym meczu pokonali drużynę z Gusiewa 8 : 4. Skład drużyny IRYDU: Kamil Brzozowski, Dawid Buczyński, Dawid Karniłowicz, Tomasz Makowski Mateusz Michałowski, Piotr Oleszczuk, Damian Ołów, Witold Karniłowicz, Wojciech Orłowski. Bramki dla drużyny Gołdapskiej zdobyli: Karniłowicz D.-4, Michałowski M.-2 i po jednej bramce Brzozowski K. i Orłowski W.

Organizatorzy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi serdecznie dziękują uczestnikom obchodów ?Dni Gołdapi w Gusiewie? na sportowo za poświęcenie wolnej soboty by reprezentować nasze miasto w rywalizacji sportowej z partnerskim miastem Gusiew, również bardzo dziękujemy gospodarzom Administracji Rejonu Gusiew za ciepłe przyjęcie naszej ekipy oraz za czystą rywalizację sportową.