11 czerwca w kompleksie sportowo-rekreacyjnym hala basen odbędzie się po raz pierwszy mini gala sportów walki. Początek – o 15.00. Głównym celem wydarzenia jest pomoc Natalce Kubickiej, która cierpi na bardzo rzadką chorobę. Aktualnie jest jedyną osobą chorą w Europie na Zespół Bicela-Fanconiego Glikogenoza typu XI – jest to bardzo rzadka choroba metaboliczna.

Na gali odbędzie ponad 10 pojedynków, w których zobaczymy sporą grupę zawodników Husarii walczących z zawodnikami z takich miast jak Węgorzego, Ełk , Wesoła , Suwałki , Olsztyn. Pojedynki odbędą się w kick-boxingu oraz boksie. W przerwach odbędzie się licytacja różnych cennych przedmiotów oraz pokazy grup tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 3 , Teatr Ognia „FLASH ZONE” i Capoeira Gołdap Michała Piszczka.

„Natalka od kilku lat prosi o pomoc NFZ, który zbywa ją, nie dając tak naprawdę od siebie nic. Jako klub Husaria Gołdap postanowiliśmy zorganizować małe wydarzenie bez specjalnej oprawy tylko po to, by chociaż trochę pomóc i to jak najszybciej. Cały pomysł wziął się po przeczytaniu artykułu o potrzebującej oraz skonsultowaniu go wraz z moją rodziną, która już nieraz była zaangażowana przy organizacji gal GFN.

Mini gala ma też być takim przedsmakiem przed zaplanowaną na jesień IV dużą galą sportów walki Gołdap Fight Night a szykujemy naprawdę coś fajnego. Bilety są już do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi, niestety w ograniczonej ilości, dlatego kto zdąży nabyć ten będzie mógł uczestniczyć w fajnym wydarzeniu.

Ceny biletów wynoszą 20 i 25 zł. Wszystkie osoby które chciałyby nam pomóc bądź przekazać jakąś rzecz na licytację proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku gdzie utworzyliśmy stronę wydarzenia oraz na stronie klubu Husaria Gołdap.

Zapraszam wszystkie chętne osoby 11 czerwca na halę OSiR , MY WALCZYMY WY POMAGACIE” – SZAFRAN DAMIAN