W dniu 16 kwietnia w Galinach koło Bartoszyc odbyły się Mistrzostwa województw warmińsko-mazurskiego Szkolnego związku Sportowego w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych. Już chyba tradycją stało się ,że przełaje wojewódzkie odbywają się przy porywistym wietrze, a dodatkowym utrudnieniem było zalegające na trasie biegu grząskie błoto, w którym wielu zawodników dosłownie gubiło buty kończąc bieg na boso. Bardzo dobrze w tych ciężkich warunkach wypadli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 3 oraz sekcji LA OSiR Gołdap. Indywidualnie srebrny medal wywalczył Kacper Taudul w kat 2002rok i młodsi. Warto dodać ze Kacper biegał z zawodnikami o rok starszymi, podobnie jak Mateusz Wielgus , który również walczył z zawodnikami o rok starszymi i wywalczył srebrny medal. Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 3 zajęła bardzo wysokie 6 miejsce. Warto dodać ze w każdym z biegów startowało ponad 100 zawodników a w szkoła podstawowych blisko 200. Ogółem wystartowało ponad 1300 zawodników.