Jeden z większych biegów w północno-wschodniej Polsce

cross-kibice
Cross Gołdapski cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy i miłośników aktywnego wypoczynku. Jest to jeden z większych biegów w północno-wschodniej Polsce. Trasy usytuowane są w Lesie Kumiecie w mieście Gołdap. Program zawodów obejmuje wszystkie kategorie wiekowe. Profesjonalna organizacja, przygotowanie, wysoki poziom zawodników oraz bardzo miła atmosfera zapadają w pamięć wszystkim uczestnikom i kibicom, przez co impreza ta zyskuje na popularności. We wszystkich edycjach Cross Gołdapski cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zawodnicy z 4. państw: Polski, Rosji, Litwy i Białorusi i aż z 61 miejscowości w Polsce, np. Białegostoku, Łomży, Olsztyna, Wołomina, Gołdapi, Giżycka, Ełku, Suwałk, Grajewa, Wilkas, Łosic, Kleosina, Węgorzewa, Zamościa, Pasłęka, Szczytna, Śniadowa, Olsztynka, Warszawy, Legionowa, Łap, Kościeżycy, Hajnówki, Olecka, Namysłowa, Jastrzębia, Augustowa, Sejn, Płońska, Bukowa, Płocka, Poznania, Gdańska.

Krótka historia

cross-bwCross Gołdapski pierwszy raz odbył się w 1993 r. z inicjatywy NSZZ „Solidarność” Regionu Pojezierze. W siedemnastu edycjach biegu wzięło udział 9474 zawodników co daję średnią 557 osób na jeden bieg. Najwięcej uczestników, bo aż 937 sklasyfikowano w 1997 r., najmniej w roku 2007 – 285 osób.

Wyjątkowa impreza

Cross gołdapski jest imprezą wyjątkową, także z tego względu, że jako jeden z dwóch z województwa warmińsko-mazurskiego, obok biegu Jakubowego w Olsztynie, wpisany jest do kalendarza imprez Polskiego Stowarzyszenia Biegów (dostępnego w internecie na stronie www.psb-biegi.com.pl)

Aktualności

Zapoznaj się z wszystkimi publikowanymi informacjami odnośnie tej imprezy.