Starty gołdapian w XXXV Biegu Piastów, najstarszej i najlepszej imprezie masowej w Polsce według plebiscytu Przeglądu Sportowego, należy uznać za udane. Największy sukces osiągnął Daniel Żamojtuk, który zdobywając 38 miejsce w kategorii open w sobotnim biegu na 26km stylem klasycznym, był najlepszy spośród strażaków i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Straży Pożarnej.

W tym samym biegu zaimponował formą oraz techniką Mariusz Krygier z Dubeninek. Zajmując 34 miejsce stanął na podium na 3 miejscu w kategorii Straży Granicznej. W tym samym biegu wziął udział także znany wszystkim gołdapianom sympatyk narciarstwa biegowego Sławomir Saniuk. W sobotnim biegu na 50km stylem klasycznym wystartował i ukończył go Krzysztof Ostaszewski. W piątek na 10km stylem klasycznym pobiegł Marek Kuskowski.

To nie koniec wrażeń i nadziei na sukcesy, bowiem przed Mariuszem Krygierem, Danielem Żamojtukiem oraz Sławomirem Saniukiem jeszcze niedzielne starty na 30km stylem dowolnym. Trzymajmy kciuki za naszych dzielnych sportowców.