Ponad 200 zawodników wzięło udział w XXIV Biegu Jaćwingów, który odbył się minioną niedzielę na trasach biegowych w Lesie Kumiecie. Pogoda podczas zawodów była dobra, jednak nie wymarzona. Temperatura około zera i opady śniegu sprawiły, że trasy nie sprzyjały szybkimu i lekkiemu biegowi.

Na starcie biegu głównego na 20km stylem dowolnym stanęło 40 osób. W kategorii mężczyzn wygrał go Damian Ciborowski (Pisz), w kategorii kobiet Emilia Romanowicz (Supraśl).

34. Jan Saniuk (Gołdap)
  35. Jan Krasnoborski (Lidzbark Warmiński)
  36. Stanisław Skarzyński (Kętrzyn)
  37. Jerzy Marcinkiewicz (Ełk)

klasyfikacja końcowa w biegu głównym na 20km stylem dowolnym – kobiety

1. Emilia Romanowicz (Supraśl)
  2. Aneta Ciborowska (Pisz)
  3. Renata Klekotko (Augustów)

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych biegach we wszystkich kategoriach, otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Wręczał je m.in. Wojciech Fortuna, złoty medalista olimpijski z Sapporo. Wartym zauważenia jest też fakt, że tegoroczne medale dla zawodników były specjalnie bite na tę imprezę.

wypowiedź Piotra Becza chwilę po odbiorze nagrody

Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył też specjalne puchary dla Piotra Becza i Waldemara Ciborowskiego. Pierwszy został wyróżniony za udział we wszystkich dotychczasowych Biegach Jaćwnigów, drugi jako senior rodziny Ciborowskich za najbardziej licznie reprezentowaną rodzinę na biegach.

Jacek Rakowski, Portal GOLDAP.INFO

Oficjalne wyniki XXIV Biegu Jaćwingów

Wyniki biegu głównego na dystansie 20km stylem dowolnym mogą ulec zmianie po analizie danych ze wszystkich punktów kontrolnych. Reklamacje dotyczące wyników można składać w terminie 7 dni, tj. do 3 lutego 2011 roku włącznie.