Nie lada wyczynu dokonał Mateusz Wielgus z sekcji lekkoatletycznej OSiR Gołdap podczas mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w lekkiej atletyce, które odbyły się w niedzielę. 9 września. Zwyciężył on bowiem w biegach na dwóch dystansach: 1000 i 2000 metrów, zostawiając swoich rywali daleko z tyłu i uzyskując przy tym znakomite wyniki. Na 1000m miał 2.57, a na 2km 6.35 (poprawił o 10 sekund rekord życiowy).

Tego samego dnia rozegrano również miting wojewódzki, na którym bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy. W biegu na 100m mężczyzn 3 miejsce zajął Adam Wasilewski (11.46s), czwarty był Artur Wasilewski (11.59s). W biegu na 200m panowie zajęli wspólnie 2 miejsce uzyskując identyczny wynik 23,53s, przegrywając jedynie o 3 lata starszym zawodnikiem z Olsztyna. W biegu na 600m mężczyzn bardzo dobry wynik uzyskał Kacper Taudul (2.03), który był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem tych zawodów. Kacper bardzo dobrze pobiegł również na 1000m (4.03). Na tym samym dystansie startował także dopiero zaczynający swoja przygodę z bieganiem Bartek Bester (4.12).

Dobrze wypadły również gołdapskie dziewczyny. Joanna Orłowska wygrała bieg na 100m przez płotki (19.11s), zajęła 3 miejsce w skoku w dal (4.40m), a w biegu na 100m uzyskała wynik 14.19s. O dużym pechu zaś mogą mówić Karolina Twarowska i Ola Mejcz, które w biegu na 600m podczas walki przewróciły się i straciły szanse na dobry wynik. Na 600m startowały również zaczynające przygodę z bieganiem Weronika Dziadkowska (2.03) i Julia Leszczyńska (2.27).

Ogólnie występ gołdapian można uznać za udany biorąc pod uwagę, że startowali w dość mocnej obsadzie, często pokonując bardzo dobrych zawodników. Trenerem sekcji LA OSiR Gołdap jest Dawid Karniłowicz.