W niedzielę (15/08) na plaży miejskiej odbył się Puchar Zdrojowy w Siatkówce Plażowej Gołdap Cup. Imprezę otworzył Sławomir Gołubowicz, jeden ze sponsorów turnieju.

– Jestem zadowolony, że turniej cieszy się taką popularnością – mówi Sławomir Gołubowicz. – Mam nadzieję, że to nie będzie jedyny puchar z tej serii i za rok spotkamy się ponownie.

W turnieju wystartowały 23 drużyny spośród 28, które zgłosiły wcześniej chęć udziału. Wśród nich były dwie ekipy z Gusiewa. Mecze rozegrane zostały systemem brazylijskim. Do półfinałów walka trwała do jednego wygranego seta, od półfinałów do dwóch wygranych setów, wszystkie do 21 punktów.

Puchar zdobyli Bartosz Mariański z Olsztyna i Maciej Budziński z Giżycka. W finałowym meczu pokonali oni 2:0 bydgoską ekipę Tomasz Tomaszewski i Piotr Kołtuński. Trzecie miejsce zajęli Olsztynianie Mateusz Chyl i Adam Winckiewicz. Poza pucharem zwyciezcy otrzymali do podziału nagrodę finansową w wysokości 1400 złotych. Kolejne pięć drużyn otrzymało od 150 do 700 złotych, w zależności od zajętego miejsca. Sponsorami nagród był Sławomir Gołubowicz właściciel budowanego Centrum Odnowy Biologicznej Wellness & Spa, oraz Zbigniew Pasiuk.

Wśród nagrodzonych zabrakło niestety gołdapskich zawodników. Jak podkreślali uczestnicy, turniej był bardzo dobrze przygotowany od strony organizacyjnej. Na boiskach panowała też miła atmosfera.

Spikerem turnieju był Marian Mioduszewski, sędzią głównym Grzegorz Kacprzyk. Na ?siatkach” sędziowali Bogusław Jejer i Jan Mrozowski.


fot. Jacek Rakowski, GOLDAP.INFO