30 sierpnia na kortach przy gimnazjum zakończyły się „Wakacje z tenisem ziemnym”, zorganizowane dla dzieci przez OSiR i parafię NMP MK. Zajęcia, które z najmłodszymi prowadził przez całe wakacje Tadeusz Cemel, uczyły podstaw gry w tenisa.

– Do wakacyjnej szkółki zapisało sie 46 osób – mówi Tadeusz Cemel. – Średnia frekwencja na zajęciach wynosiła około 30 osób. Nie była stuprocentowa między innymi z powodu wakacyjnych wyjazdów. Niektórzy więcej wynieśli z tych zajęć, inni trochę mniej. Jedni doskonale trafiali do celu, inni, jak np. Adrian Prześniak, bardzo daleko rzucał piłeczką. Jego wynik to ponad 30 metrów, rzucał prawie jak dorośli.

Instruktor podkreśla też, że to są początki gry w tenisa, że od takich zajęć wszystko się zaczyna. Obecny na zakończeniu ?Wakacji z tenisem ziemnym” dyrektor OSiR poinformował obecnych, że wkrótce ogłoszony zostanie nabór do sekcji tenisa przy OSiR.

– Nie jest też wykluczone, że wkrótce powstanie szkółka tenisa, działająca przez cały rok szkolny – mówi Marek Kuskowski.

Ci, którzy przyszli na ostatnie, wakacyjne zajęcia gry w tenisa, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz breloczki.

– ?Wakacje z tenisem ziemnym” mogły się o odbyć dzięki środkom pochodzącym z Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy OPS – dodaje Marek Kuskowski. – Bardzo pomogli też sponsorzy: ks. Krzysztof Zubrzycki, ks. Tomasz Lalak, państwo Zduniewicz, państwo Buczyńscy, państwo Kamińscy i Iwona Sadowska. Dziękuję im w imieniu swoim i dzieci.