W sobotę 9 listopada obchodzony był w naszym mieście ?Dzień Gusiewa”, partnerskiego miasta Gołdapi w obwodzie kaliningradzkim. Impreza trwała od godzin porannych do wieczornych, obfitowała w liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Na uroczystym otwarciu w hali sportowo-widowiskowej OSiR obecni byli m.in. przedstawiciele Gusiewa (mer Wiktor Pierepiełow i wicemer Jelena Karczomnaja), władze Gołdapi oraz zaproszeni goście. Podczas części oficjalnej miały miejsce przemówienia dyrektora OSiR Marka Kuskowskiego i samorządowców z obu miast oraz występy zespołów tanecznych dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Domu Kultury w Gołdapi.

W dalszej części odbywały się emocjonujące zmagania sportowe pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami. Gusiew wygrał w wesołych startach rodzin dwupokoleniowych, turnieju tenisa stołowego, sztafetach pływackich dzieci i seniorów oraz meczu piłki siatkowej mężczyzn. Gołdap nie dała się pokonać w meczu piłki siatkowej dziewcząt, biegach sztafetowych dzieci i seniorów oraz meczu mini piłki nożnej.

Wieczorem w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury odbywały się występy gości z Gusiewa: narodowego chóru ?Credo” pod przewodnictwem Margarity Kowalczuk oraz grupy tanecznej ?Bubieńcy” pod kierunkiem Swietłany Barsukowej. Po występach artystycznych wręczone zostały upominki reprezentantom Gusiewa i Gołdapi. Uroczystość zakończyła się słowami dyrektor Domu Kultury Marty Jurgiełan ?do zobaczenia za rok”.

źródło: GOŁDAP.INFO http://www.goldap.info/wiadomosci/12692-sobota-pod-znakiem-przyjazni-pl-ros.html