W porywach było nawet 30, zostało 10, ale chcących pracować, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Mowa o młodych sportowcach z sekcji LA przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gołdapi, prowadzonych przez trenera Dawida Karniłowicza.

– O tym, że przy OSiR powinna istnieć sekcja LA, mówiło się od dawna. Kiedyś nawet niewiele brakowało, że doszłoby do jej powstania, ale na zamiarach i chęciach się skończyło – twierdzi Marek Kuskowski, dyrektor OSiR. – Mam taką naturę, że zamiast mówić wolę coś robić. Tak się szczęśliwie złożyło, że się pojawił człowiek, który po pierwsze chciał pracować, mógł pracować i kocha to, co robi. Wielu było wątpiących, ja jednak wierzyłem, że coś z tego wyjdzie. Mówiłem trenerowi jakie mam oczekiwania. Do głowy mi nie przyszło, że zakończymy ten rok szkolny aż takimi sukcesami. Nie spodziewałem się tego.

Zawodnicy z sekcji LA przy OSIR są po niecałym roku treningów liczącą się grupą w lokalnych i regionalnych zawodach. Zajmują zawsze czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Na początku czerwca dwoje z nich (Maria Wojda i Mateusz Wielgus) zdobyło tytuły mistrzów województwa.

Wczoraj ?przy kominku” przy stadionie miejskim odbyło się podsumowanie mijającego roku szkolnego. Oprócz sportowców i trenera wzięli w nim udział także dyrektor OSiR oraz rodzice. Młodzież zabrała na spotkanie zdobyte puchary i medale, by jeszcze raz wspólnie cieszyć się z sukcesów , jakie udało się osiągnąć. Z rąk dyrektora i trenera cała dziesiątka otrzymała pisemne podziękowania oraz pamiątkowe albumy pt. ?Mistrzowie sportu” z życzeniem, by za kilka lat także ich sylwetki się w takim wydawnictwie znalazły. Na zakończenie spotkania nad ogniskiem odbyło się pieczenie kiełbasek i… hot-dogów 🙂