5 marca 2023 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi wraz z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym zorganizują TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Podczas tegorocznej edycji, bieg honorowy odbędzie się na dystansie 1963 metrów (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek);

Organizatorzy dla pierwszych zgłoszonych 30 chętnych udziału w biegu, mają przygotowane pakiety startowe, które zawierają okolicznościową koszulkę, w której obowiązkowo wystartują, medal, który otrzymają na mecie oraz ciepły posiłek, herbatę. Kolejno zgłoszeni uczestnicy wydarzenia (od 31) na mecie otrzymają pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek oraz herbatę.

Tegoroczny bieg ponownie rozegrany zostanie pod Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto.

Link do zapisów: https://www.e-gepard.eu/show-contest/1131

Informacji dodatkowych udziela Szef Sekcji WFiS 15.pplot wz. mł.chor. Jacek Kowalewski pod numerem telefonu 608554840.

Niedziela, 05.03.2023, Tężnie Mazurskie – Promenada Zdrojowa (Gołdap)
08:00 – Otwarcie Biura Zawodów, wydawanie pakietów startowych
08:45 – Zamknięcie Biura Zawodów
08:50 – Uroczyste otwarcie biegu
09:00 – Start biegu
09:30 – Posiłek regeneracyjny dla uczestników
10:00 – Zakończenie imprezy

Historia biegu: W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w wielu miastach w całej Polsce oraz za granicą.W 2023 r po raz XI uczcimy pamięcią Żołnierzy Wyklętych.

Ambasadorów Biegu Tropem Wilczym wciąż przybywa! Są wśród nich sportowcy olimpijscy, znane osobistości ze świata mediów, dziennikarze sportowi, prezenterzy oraz znani influencerzy. Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu.