Ze strony polskiej w uroczystym rozpoczęciu imprezy uczestniczyli zastępca skarbnika Gołdapi Piotr Komocki, dyrektor OSiR Marek Kuskowski, zastępca dyrektora OSiR Lech Kowalczyk oraz księgowa Hanna Biedrzycka. Po krótkich i bardzo ładnych występach artystycznych rozpoczęły się zmagania sportowców w konkurencjach: siatkówka, tenis stołowy, pływanie, biegi oraz piłka nożna.

Zmagania rozpoczęły siatkarki UKS Jantar pod wodzą trenera Bogusława Jejera. Pomimo bardzo dobrej postawy chęci walki, podobnie jak przed rokiem gołdapianki przegrały. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Kolejne konkurencje poszły już dużo lepiej i gołdapianie notowali same zwycięstwa. Mecz tenisa stołowego zakończył się wynikiem 4:4 w grach singlowych. O zwycięstwie przesądziły gry deblowe wygrane przez naszych tenisistów 2:0. Pływacy w sztafecie 4x50m stylem zmiennym udanie zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę, o ?włos” wygrywając z mocną reprezentacją z Gusiewa. Biegacze z ?Łowców Przygód” w sztafecie 4x1km wygrali pewnie z Rosjanami. Jako ostatnia konkurencja odbył się mecz piłki nożnej, który w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 3:3. Bramki dla Gołdapi strzelili Wojciech Orłowski i Dawid Karniłowicz (2).W rzutach karnych więcej ?zimnej krwi” zachowali piłkarze z Gołdapi wygrywając je 5:4. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji górą więc byli gołdapianie, wygrywając rywalizację sportową 4:1.

Zawodnicy i organizatorzy ze strony polskiej serdecznie dziękują włodarzom Gusiewa za miłe przywitanie oraz miłą atmosferę podczas trwania całej imprezy. Szczególne podziękowania składamy wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy wspaniale reprezentowali gminę Gołdap oraz strażnikom granicznym i celnikom z przejścia granicznego w Gołdapi za pomoc w sprawnym przekroczeniu granicy.