W poniedziałek na kortach Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego rozpoczęły się ?Wakacje z tenisem ziemnym”. To jedna z ofert, jaką na wakacje dla dzieci i młodzieży przygotował gołdapski OSiR. Na pierwsze zajęcia przyszło ponad 40 osób.

– Frekwencja mile nas zaskoczyła – mówi Marek Kuskowski, dyrektor OSiR. – Wiele dzieci i nastolatków przyszło ze swoimi rodzicami lub dziadkami.

Zajęcia prowadzi Tadeusz Cemel. Są one skierowane do wszystkich dzieci, niezależnie od tego, czy jest to ich pierwszy kontakt z tenisem, czy też już grały wcześniej. Nie jest potrzebny własny sprzęt.

– Dzięki pomocy ks. Krzysztofa Zubrzyckiego, ks. Tomasza Lalaka, Jacka i Marty Zduniewiczów, Iwony Sadowskiej, Małgorzaty i Robert Buczyńskich oraz Franciszka i Małgorzaty Kamińskich zakupione zostały miedzy innymi rakiety tenisowe – dodaje Marek Kuskowski. – Bardzo dziękuję za ich gest.

Uczestnicy ?Wakacji z tenisem ziemnym” podzieleni zostali na 3 grupy wiekowe. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach przedpołudniowych. Dzieci, które nie przyszły na pierwsze spotkanie, nadal mogą się zapisać. Szczegółowe informacje udzielane są numerem telefonu 876-150-641.


fot. OSiR w Gołdapi