Za nami III Bieg Po Zdrowie – Gołdapska Nocna Dycha z biegiem towarzyszącym na dyst.5 km.

69 sportowców stanęło na starcie III Gołdapskiej Nocnej Dychy – Biegu Po Zdrowie z Biegiem Towarzyszącym na 5km. Trasa biegu tak jak w roku ubiegłym prowadziła ulicami Promenada Zdrojowa (korso), Jeziorowa, Ustronie, Suwalska, Stadionowa. Uczestników na starcie powitali Burmistrz Gołdapi – Tomasz Luto, Wiceburmistrz Gołdapi Joanna Łabanowska, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marcin Lewandowski – Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata, Europy, Generał broni Marek Sokołowski, płk Tomasz Sawczuk z 15 gołdapskiego pułku przeciwlotniczego oraz Dyrektor OSiR Zbigniew Konobrocki – organizator wydarzenia. Pogoda dopisała, było ciepło, wręcz parno ale było dużo uśmiechu, radości, był głośny doping, pobite rekordy życiowe, było wszystko.

Najszybszym na dyst. 5km okazał się Jacek Hrynko z Orzysza, który trasę pokonał w czasie 00:16;49, najszybszą wśród Pań na tym dyst. była Magdalena Dziekońsa z Giżycka, która trasę 5km pokonała w czasie 00:18:56. W biegu głównym na dystansie 10km najszybciej trasę pokonał Vitalii Kuznetsov, czas to 00:31:39, a wśród zawodniczek najszybszą była Joanna Konopko z Suwałk, która trasę pokonała w czasie 00:37:55. Na mecie medale wręczali zaproszeni goście, jednak najwięcej z nich wręczył Marcin Lewandowski. Było dużo zdjęć i gratulacji, było super! Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Mamy nadzieję, że staneliśmy na wysokości zadania, a start w Gołdapi i panujący tu klimat sprawił, że wrócicie do nas przy okazji kolejnych wydarzeń. Niech moc będzie z Wami!

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy Panu Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, Marcinowi Lewandowskiemu, Generaałowi Markowi Sokołowskiemu, płk Tomaszowi Sawczukowi i żołnierzom z 15 pułku przeciwlotniczego w Gołdapi, Burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi Luto, Wiceburmistrz Gołdapi Joannie Łabanowskiej, Prezesowi PEWiK Jarosławowi Dzienisowi oraz Pani Kierownik Annie Falińskiej i pracownikom Pijalni Wód, niezastąpionym wolontariuszom z Gołdapskiego Centrum Wolontariatu, dla Dom Kultury w Gołdapi, Policji z Gołdapi oraz naszym pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi -DZIĘKUJEMY!