Gołdap przywitała uczestników słoneczną pogodą. Podczas rywalizacji było parno i praktycznie bezwietrznie co z pewnością nie pomagało w i tak wymagającym wyścigu.

IX Letni Bieg Jaćwingów na nartorloakch wygrywają Jan Leżanka z Białegostoku, ktory wyścig ukończył z czasem 00:48:09, drugi był Dawid Giba również z Białegostoku, a trzeci Damian Ciborowski z KS Speed Jasło. Najszybszą wśród Pań była gołdapianka Kamila Ołów reprezentująca Gołdap oraz klub Skipol Team, która ukończyła bieg z czasem 00:55:55, druga na metę przyjechała Paulina Wojciechowska z Szczawno Zdrój, a trzecia była Karolina Tułazińska. Na starcie w rywalizacji OPEN stanęło łącznie 18 zawodniczek i zawodników.

Rywalizację  w wyścigu na rolkach wygrał Mirosław Pawelec z Gdańska klun Jabra Roller Team, który trasę wyścigu pokonał w czasie 00:39:56, drugi wśród rolkarzy był Sebastian Mazurek z Gdyni również z klubu Jabra Roller Team, a trzeci był Sebsatian Ciborowski z Pisza z klubu KS Speed Jasło.Najszybszą w Pań w wyścigu była Magdalena Kletkiewicz reprezentujaca Kowale. Trasę pokonała w czasie 00:48:37, druga była Wiktoria Wideł, a trzecia Roksana Ciborowska z Pisza klub KS Speed Jasło. W rywalizacji udział wzięło 24 zawodniczki i zawodników.

W wyściugu młodzieży na nartorolkach wzięło udział 14 uczestników. Najlepszym zawodnikiem był Maciek Knapp mieszkaniec Szttocholmu, drugi na mecie był Kacper Sieczkowski z Białegostoku z Hubala Białystok, a trzeci Itan Ciborowski z Pisza z KS Speed Jasło. Najszybsza z dziewcząt była Lena Gajewska z Białegostoku reprezentująca klub Hubal Białystok, druga Maja Radziszewska również z Białegostoku z klubu Hubal Białystok, a trzecia Paulina Brylowska z Cartusia Cartuzy.

Gratulujemy wszystkim osiągnietych wyników. Dziękujemy za Waszą obecność i mówimy Wam do zobaczenia.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy dla Domu Kultury w Gołdapi, żołnierzom 15 pułku przeciwlotniczego w Gołdapi, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, Wolontariuszom z Centrum Wolontariatu Partnerstwo Sztuk w Gołdapi, restauracji Parkova&Apartamenty oraz dla Polskiego Producenta Nartorolek Rollspeed Nartorolki.