XXIII Cross Gołdapsi przeszedł do historii. W jednym z największych takich biegów w północno-wschodniej Polsce wystartowało około 500 zawodniczek i zawodników.

Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Radnego Rady Miejskiej Ryszarda Wrzoska oraz Grażynę Barbarę Sendę imprezę otworzył Zastępca Burmistrza Gołdapi – Jacek Morzy.

W XXIII Crossie Gołdapskim zawodnicy rywalizowali na dystansach 200, 600, 1000, 1500 i 7200 metrów z podziałem na kategorie wiekowe.Wszyscy uczestnicy po ukończeniu danego dystansu otrzymali okolicznościowe medale, zwycięzcy 1-3 miejsc – dyplomy i trofea sportowe. Wśród uczestników rozlosowane zostały również nagrody rzeczowe ufundowane przez dobroczyńców XXIII CROSSU GOŁDAPSKIEGO oraz wejściówki na pływalnię.

Po raz szósty bieg główny (7,2 km) w kategorii mężczyzn wygrał Michał Smalec z klubu Podlasie Białystok, drugi był Wojciech Kopeć – Paged Sklejka Team Kopeć, a na trzecim miejscu bieg ukończył Dawid Worobiec z Olsztyna. Najlepszy z Gołdapian – Dariusz Jurewicz z Łowców Przygód Gołdap zajął wysokie 4 miejsce. W kategorii kobiet najszybciej trasę pokonała Katarzyna Rutkowska – Podlasie Białystok, drugie miejsce zajęła gołdapianka Emilia Wołyniec – Tri NEGU Gołdap/Olsztyn, a trzecie POPITCHENKO Ekaterina z Kaliningradu. Bieg główny ukończyło 73 zawodniczek i zawodników.
W zawodach uczestniczyli również zawodnicy z Rosji i Litwy.