Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi informuje, że od dnia 1 czerwca 2023 r. w pływalni OSiR  będą prowadzone prace porządkowe, których nie jesteśmy w stanie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania obiektu. Chcąc sprostać Waszym wymaganiom oraz mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące warunków sanitarno-higienicznych oraz jakości wody w pływalni jesteśmy zobligowani do wykonania szeregu czynności w tym najbardziej czasochłonnej  wymiany wody w pływalni. W szatniach basenowych zostaną również wymienione natryski.

Zdajemy sobie sprawę, iż jedną z najważniejszych kwestii oprócz bezpieczeństwa jest czystość. Wytyczne GIS wskazują ile razy w ciągu roku woda w basenie powinna być wymieniana, a niecka czyszczona i dezynfekowana. Właśnie do tego przede wszystkim służy nam przerwa technologiczna, aby w tym okresie doprowadzić nasz obiekt do prawidłowego stanu.

z dniem 1 czerwca 2023 siłownia oraz hala sportowa dostępne będą w godz. 9:00-20:00 od poniedziałku do piątku.

 

Przerwa technologiczna Kompleksu sportowo-rekreacyjnego ( hala, siłownia, pływalnia ) od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r.

W trakcie przerwy technologicznej, oprócz gruntownego sprzątania niecek, dokładnie sprzątane i dezynfekowane są szatnie, natryski, sauna, W okresie przerwy wykonujemy przeglądy i prace konserwacyjne urządzeń oraz drobne prace remontowe. Jednym słowem robimy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić podczas codziennego funkcjonowania kompleksu.

Na koniec informacja dlaczego nie można skorzystać z pływalni gdy woda jest już zmieniona… Muszą być spełnione pewne kryteria, a mianowicie:

  • woda musi się nagrzać
  • musi sprostać wymogom Sanepidu (badania bakteriologiczne i chemiczne)

Po uzupełnieniu wody w pływalni rozpoczyna się proces filtracji, uzdatniania i ogrzewania wody – który z uwagi na jej ilość trwa kilka dni. Po uzyskaniu odpowiednich parametrów wody, dostarczamy próbki wody do badań (Sanepid). Dopiero po wykonaniu tej czynności możemy bezpiecznie udostępnić pływalnię naszym Klientom. Za utrudnienia oczywiście przepraszamy jednocześnie zapraszając do korzystania z naszych usług od 1 września 2023 r. od godziny 600. (z możliwością szybszego otwarcia obiektu)

Szczegóły na załączonej grafice (informacji).