2 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozgrywane były Mistrzostwa Rejonu VI Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Trójek” dziewcząt i chłopców. Ćwierćfinałowe rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego, a schemat nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka zawodników co w secie drugim. W ostatniej chwili z gry zrezygnowały zespoły z Olecka.

W turnieju żeńskim rywalkom wysoko poprzeczkę zawiesiły podopieczne Pawła Konopki z SP4 Ełk, które bezapelacyjnie okazały się najlepsze. Dziewczęta wygrały wynikiem 2:0 wszystkie trzy mecze z Ełkiem, Giżyckiem i Wydminami. Na drugim premiowanym miejscu zawody ukończyły siatkarki z Wydmin.

W turnieju męskim chłopców zagrali gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 3. Byli bardzo gościnni, ale nie na boisku, gdzie udowodnili swoją wyższość. Piątoklasiści oraz młodsi siatkarze grając w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Maciej Kulmaczewski i Kacper Soroka pokonali 2:1 (25:6, 20:25, 15:9) SP4 Giżycko oraz 2:0 (25:12, 25:9) SP4 Ełk. Drugie miejsce w turnieju zajęli giżycczanie po wygranej 2:1 z Ełkiem.

Reprezentacja gołdapskiej „trójki” kolejny raz zagra w najlepszej dwunastce w województwie i ma realne szanse na podium.

Wszyscy uczestnicy otrzymali gustowne puchary, a najlepsi na parkiecie statuetki. Byli to: Nikola Mościcka (SP4 Ełk), Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc. Gołdapianie w pełni na to zasłużyli postawą na boisku.

Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, UKS „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 i UKS Jantar Gołdap.