Co roku, w okresie wakacyjnym przeprowadzamy w Kompleksie OSiR przerwę technologiczną. Jej termin to okres wakacyjny, a jedynym wyjątkiem w ostatnich latach była wykorzystana przerwa związana z wystąpieniem COVID19.

Pracownicy OSiR w trakcie wakacyjnego zamknięcia obiektu pracują również w innych sektorach jednostki tj. miejska plaża OSiR, pomoc przy organizacji wydarzeń sportowych oraz prace porządkowe na obiekcie przy ul. Stadionowej 5A (boiska piłkarskie, korty tenisowe).

Co to jest przerwa technologiczna?

Ogólnie pisząc, przerwa technologiczna pozwala nam przeprowadzić prace porządkowe i naprawcze, których nie możemy wykonać, gdy w nieckach jest woda, hala oraz siłownia użytkowana jest częściej i z większym natężeniem. Przerwa technologiczna pozwala nam przygotować obiekt tak, aby bez problemu spełnił wymagania sanitarno-higieniczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Te wymagania obligują nas do wykonania serii czynności.

Co robimy w trakcie przerwy technologicznej?

Przerwę technologiczną wykorzystujemy do prac w całym Kompleksie. W tym roku podczas przerwy zostało wymienione oświetlenie znajdujące się przy pływalni, na plaży pływalni została położona nowa fuga, niecka basenu została podklejona oraz kilkukrotnie wyczyszczona, wyczyszczone zostało jakuzzi oraz wykonany został przegląd zjeżdżalni. W saunie zostały umyte ściany, na których osadza się zabrudzenie od pieca. Wyczyszczone i zdezynfekowane zostały szatnie i natryski. Zrobiony został przegląd i konserwacja pomp wody, pompy powietrza, filtrów, wentylatorów, odpływów i węzłów cieplnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pomieszczeniu siłowni zostały odświeżone ściany (pomalowane), zainstalowana została klimatyzacja, sprzęt znajdujący się w siłowni został sprawdzony i naprawiony.

 

 

 

 

 

 

W hali sportowej wykonano szereg prac naprawczych, hala została kilkukrotnie umyta specjalnym preparatem do usuwania dużego zabrudzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Ponadto został wykonany szereg innych prac w samym Kompleksie i w okół Kompleksu.