W sobotę, 5 listopada w Białymstoku odbył się 11 bieg Niepodległości im. Seweryna Krajewskiego. Mimo krajowej i międzynarodowej bardzo mocnej obsady (medaliści mistrzostw Polski, zawodnicy z Litwy) kolejny raz znakomicie wypadli gołdapscy biegacze z sekcji LA OSiR w Gołdapi. Bardzo dobrą passę tego dnia rozpoczął najmłodszy zawodnik sekcji Kacper Taudul, który w kategorii urodzonych w roku 2003 zdecydowanie wygrał swój bieg.

W kategorii klas czwartych SP (2001) bardzo dobre 6 miejsce zajął Michał Sienkiewicz. Warto zauważyć, że był to dla niego pierwszy tak poważny start. W kategorii klas 6 SP (1999) w bardzo mocnym biegu 10 miejsce zajął Konrad Poreda, który dopiero miesiąc temu rozpoczął swoją przygodę z bieganiem. W tej samej kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Edyta Ołów, która od startu prowadziła, przegrywając minimalnie na finiszowych metrach.

Również znakomicie pobiegł i pokazał swój potencjał Mateusz Wielgus, który w kategorii szkół gimnazjalnych rocznika 1998 z ogromną przewagą wygrał swój bieg. 2 miejsce w biegu szkół gimnazjalnych dziewcząt zajęła Maria Wojda, przegrywając – podobnie jak Edyta Ołów – przed samą metą. W tym samym biegu 10 była Karolina Twarowska.

Najtrudniejsze zadanie mieli chłopcy szkół ponadgimnazjalnych, z którymi na starcie biegu na dystansie 2km stanęło 3 medalistów Mistrzostw Polski. Gołdapianie jednak się nie przelękli. Niewiele z najlepszymi przegrał Przemek Ciszewski, uzyskując bardzo dobry wynik 6m6s. 8 w tym biegu był Tomasz Margiel, który na tym dystansie miesiąc temu poprawił się o prawie minutę. Chłopcy w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1993) zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Pierwsze trójki otrzymywały medale i nagrody rzeczowe, zwycięzcy dodatkowo
puchary. Każdy uczestnik na mecie dostał drobny upominek.

W biegu głównym na dystansie 10km nasze miasto reprezentował Ryszard Górski (Łowcy Przygód Gołdap), który ustanowił swój rekord życiowy 42m34s zajmując 37 miejsce i bardzo dobre 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.