Tym razem będziemy się ścigać w Gołdapi latem. Start i meta będą zlokalizowane na pięknej Promenadzie Zdrojowej, obok tężni solankowych. Trasę maratonu „W Krainie Łowców Przygód” ponownie poprowadzimy przez tajemniczą Puszczę Romincką. Jeśli zdarzy się nam typowo letnia pogoda, będzie to zdecydowanie najprzyjemniejszy wariant.

Trasa w stosunku do poprzedniego wyścigu zostanie poddana sporym zmianom. Będzie mniej szybkich dróg, zaś więcej zróżnicowanych odcinków. Będzie mniej asfaltu i będzie więcej zróżnicowanych odcinków. Na pewno spodoba się wam półkilometrowy singiel na wysokiej, nadrzecznej skarpie nad rzeką Jarka. Kawałek dalej przejedziemy przez wiadukt kolejowy w Botkunach, który niewiele ustępuje wysokością temu najbardziej znanemu w Stańczykach. Później dojedziemy do granicy z Obwodem Kaliningradzkim i będziemy jechać drogą graniczną. W końcówce zamierzamy przejechać przez teren jednostki wojskowej i sforsować rzeczkę Gołdapę.

Tego wyścigu nie można odpuścić. Miasto jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w tym rejonie Polski. Leży nad jeziorem i rzeką, zaś na wschód od jego granic rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na letnie wakacje. Jest także kurortem zimowym ze stokami narciarskimi. Warto podkreślić, że w Gołdapi jest najczystsze w Polsce powietrze! Jest też jedynym uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach. Charakter uzdrowiska jest określany jako klimatyczno-borowinowy. Oferuje usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób układu oddechowego i nerwowego. Z tego zestawienia wynika, że osoby sfatygowane pierwszą częścią sezonu powinny zostać w Gołdapi dłużej, aby odzyskać pełnię sił przed kolejnymi wyścigami. 🙂

Po wyścigu czekają na Was dodatkowe atrakcje w postaci m.in. koncertu na żywo.