Zapraszamy do udziału w festiwalu kulturalnym Gołdap Festival – Na Zdrowie Kultura o tematyce pro-zdrowotnej, w formule piknikowej, który odbędzie 27 maja w pobliżu gołdapskiej Promenady Zdrojowej. Gwiazda muzyczną festiwalu będzie Varius Manx &Kasia Stankiewicz. Początek koncertu – godz.19:00. Organizatorem imprezy odbywającej się w ramach projektu „Parki Przyjaźni 2” dofinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska Interreg jest Gmina Gołdap.

Lokalizacja festiwalu w bezpośrednim otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych zachęca do odpoczynku od miejskiego zgiełku i delektowania się krajobrazem lasów i jezior. Tematem przewodnim festiwalu jest zdrowie i w związku z tym przygotowaliśmy „Strefę Zdrowia i Relaksu”, w której m.in. będzie można wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami (m.in. dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą) zajmującymi się profilaktyką zdrowotną i zdrowym trybem życia.

Na terenie festiwalu będzie można także skorzystać z bezpłatnych zabiegów miejscowych z krioterapii. Z kolei zwolennicy aktywnego odpoczynku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach Fit Dance oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. Ci będą mogli oddać się zabawowym szaleństwom w Strefie „Dziecięcy Ogród”. Zostaną aktorami, sami przygotują kostiumy i odegrają role w bajkach, poznają tajniki sztuki cyrkowej i spróbują swoich sił w tańcu poi, żonglerce oraz sztuczkach z chustami i talerzami kuglarskimi. Wszystko pod okiem profesjonalnych opiekunów.

Kino festiwalowe „Perła” w Pijalni Wód Zdrojowych

Co Jest Grane 24 i Against Gravity zapraszają miłośników kina o tematyce ekologicznej. Widzowie będą mogli obejrzeć następujące filmy: „Rowery kontra samochody” reż. Fredrik Gertten, Szwecja , „Zjedz to” reż. Grant Baldwin, Kanada/USA/Wielka Brytania, „Upór natury”, reż. Jonathan Nossiter, Włochy.

Strefa kulinarna

Tomasz Jakubiak (kulinarna gwiazda, propagator zdrowego odżywiania, promotor polskiej kuchni) poprowadzi pokaz kulinarny kuchni polskiej z wykorzystaniem lokalnych produktów. Dzięki obecnym na festiwalu food trackom będzie można spróbować zdrowej kuchni z różnych stron świata. Początek pokazu – godz.15:00.

Bieg Zdrojowy

Szansą na sprawdzenie kondycji da Bieg Zdrojowy. Jego start zaplanowano na godz. 10:00. Dystanse dostosowano do wieku uczestników. Przedszkolaki będą się ścigać na trasie o długości 100 metrów. Ukoronowaniem zmagań będzie wyścig na 5 kilometrów.

Regulamin:Regulamin Biegu Zdrojowego w ramach Gołdap Festival Na Zdrowie Kultura

Wycieczka rowerowa

Grupa Rowerowa Gołdap zaprasza do wspólnej przejażdżki rowerowej po podgołdapskim terenie. Zbiórka o godz. 13:55 przy Pijalni Wód Mineralnych. Starto godz.14.00. Trasa będzie liczyć około 20 kilometrów w kierunku wschodnim gminy Gołdap. W czasie przejazdu zobaczyć będzie można mosty w Botkunach, a także ogromne drzewo w Galwieciach. Powrót do Gołdapi po około dwóch godzinach.

Zapraszamy!