13 lipca w piątek na bocznych płytach miejskiego stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozegrano Międzynarodowy turniej piłkarski z okazji obchodów siedemdziesięciolecia klubu piłkarskiego Rominta (Cresovia, Pogoń Rominta). Wśród jedenastu drużyn w rozgrywkach uczestniczyli także zawodnicy z litewskiego Kibartai oraz z Kaliningradu i Czerniachowska (obwód kaliningradzki FR). Przyjechały również do Gołdapi drużyny z Giżycka i Suwałk.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach – rocznika 2007 i młodszych oraz rocznika 2004 i młodszych.

Zwycięzcami obu kategorii zostały drużyny „Wigier Suwałki”. Drugie miejsca zajęły również drużyny z tego samego klubu, czyli „Mamry Giżycko. Trzecie miejsce w pierwszej z wymienionych kategorii zajęła I drużyna gołdapskiej „Rominty”, czwarte II drużyna tego klubu. Natomiast trzecie miejsce w kategorii drugiej zajęli piłkarze z Kaliningradu, czwarte – z Kibartai. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz koszulki, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W trakcie imprezy gołdapscy Wolontariusze 18+ rejestrowali dawców szpiku i się nie zawiedli, bowiem zgłosiło się około 30 osób.

W drugim dniu obchodów w towarzyskim spotkaniu z okazji 70-lecia MKS „Rominta” Gołdap zmierzyła się SKS Wigry Suwałki. Pierwsi o godz. 13:30 swoje spotkanie rozegrali Juniorzy Młodsi, którzy ulegli Wigrom 0-1, następnie o godzinie 16:00 w rozegranym spotkaniu kontrolnym Gołdapianie ulegli pierwszoligowcom 0:3. Nie popsuło to jednak świątecznego nastroju. Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto w liście odczytanym przez jego zastępcę Jacka Morzego życzył klubowi kolejnych sukcesów sportowych, efektywnego szkolenia i radości z postępów wychowanków oraz wielu lat stabilnej działalności.