Siedmiu zawodników wzięło udział w dzisiejszych zmaganiach tj. Drugoligowym Pucharze Polski „Strongman”. Zawody rozegrane zostały w centrum Gołdapi. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali ze sobą w sześciu konkurencjach, między innymi – w przeciąganiu autobusu (12 ton), przenoszeniu (ważącej 300 kg) wskazówki „zegara” i mocowaniu się 360-kilogramową oponą. Swoich sił w przygotowanych speclanie konkurencjach rywalizowali również chętni z publiczności.

Nasze miasto, Gołdap reprezentował Piotr Kowalewski, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na trzecim miejscu. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Wrzesiński z Golubia Dobrzynia, drugie (mieszający w Nowym Jorku) – Konrad Paszkiewicz.

Zwycięzca konkursu głównego otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700 złotych, zdobywca drugiego miejsca – 500 złotych, trzeciego – 300. Pozostali uczestnicy otrzymali również startery, puchary, medale i nagrody pieniężne.

Puchary wręczali: wiceburmistrz Jacek Morzy, sponsor Rafał Iwaniuk i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Imprezę prowadził Stanisław Luty.

Również podczas tego turnieju gołdapscy Wolontariusze 18+ rejestrowali dawców szpiku i zarejestrowanych mieli, od początku akcji do tej pory, ponad dziewięćdziesiąt osób.

Za pomoc w organizacji tegorocznych zawodów STRONGMAN Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje Burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi Luto, Mariuszowi Trzasko i Pawłowi Trzasko właścicielom restauracji Mazurska 6, Beacie i Rafałowi Iwaniuk Central Park Alkohole Viper Lombard Gołdap, Beacie i Robertowi Święckim Siłownia Fitness Club Olimp, Firmie Transportowej DUDI BUS GOŁDAP, Arturowi Masiakowi i Piotrowi Kowalewskiemu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zajętych miejsc i zapraszamy do odwiedzenia Gołdapi przy każdej możliwej okazji. Nie można tu nie wspomnieć o naszej Gołdapskiej cudownej publiczności 🙂 Dziękujemy za doping, który przy takich zawodach dodaje skrzydeł, a niemożliwe nie istnieje 🙂