30 września na terenie gołdapskiej tężni odbędzie się impreza plenerowa ph. Festiwal Zdrowia. Na jej uczestników przez cały dzień czekać będzie masa atrakcji w klimacie fit. Jedną z największych będzie koncert zespołu Vavamuffin.

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 pokazami fitness obejmujące m.in. zumbę, yogę i capoeirę – brazylijską formę tańca i walki. O 10.30 wystartuje Bieg Zdrojowy.

Regulamin Biegu Zdrojowego w Ramach Festiwalu Zdrowia

Kartki zgłoszeniowe zawodnikom

O godzinie 12.00 ruszą poświęcone zdrowiu i ruchowi prezentacje gołdapskich szkół. Festiwal Zdrowia będzie podzielony na dwie strefy tematyczne: strefę ruchu i strefę zdrowia. Imprezę poprowadzi Odeta Moro.

W strefie ruchu odbywać się będą prezentacje ćwiczeń pozwalających zachować odpowiednią wagę, zdrowie i urodę na długie lata. Warsztatowe pokazy będą obejmować zumbę, yogę oraz capoeirę i startować co 20 minut. Ćwiczenia, ich stopień zaawansowania
i intensywności instruktorzy dopasują do możliwości i oczekiwań grupy uczestników. Obok rozegra się Bieg Zdrojowy. Wystartują i ci najmłodsi, i poważni adepci biegania. Na tych ostatnich czeka trasa o długości 10km. Rowerzyści będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym i poznać pasjonatów „dwóch kółek” z Litwy, z partnerskiego miasta Sakiai. Odbędą się również warsztaty ruchowo-medytacyjne qigong w stylu lecącego żurawia oraz pokazowe lekcje nordic walking. Rdzeniem tej strefy będzie ekofitnik prowadzony przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

W strefie zdrowia obejmującej pijalnię zdrojową odbędą się wykłady i warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowej żywności, fit słodkości i estetyki podawania potraw, muzykoterapii oraz wad postawy. Pierwsza prelekcja rozpocznie się o 13.00.

O 19.00 na głównej scenie Festiwalu Zdrowia koncert rozpocznie gwiazda wieczoru – Vavamuffin. To topowa grupa grająca muzykę reggae.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie Transgranica 4×4 czyli Międzynarodowy Rajd Samochodów Terenowych. W dotarciu na miejsce imprezy pomocny będzie transport z centrum Gołdapi. Bezpłatne kursy zaplanowano o 11.30, 14.30 i 16.30.

Organizatorzy Festiwalu Zdrowia czyli gołdapski Urząd Miejski oraz podległe mu instytucje samorządowe szykują liczne niespodzianki i zapewniają, że atmosfera imprezy będzie zdrowa, energetyczna i nikt nie będzie narzekał na nudę.

Patronat nad imprezą objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin i Gazeta Olsztyńska. Impreza jest możliwa dzięki realizacji przez partnerskie miasta Gołdap i Sakiai projektu Parki przyjaźni 2 w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Litwa-Polska