Za nami IV Letni Bieg Jaćwingów organizowany przez Gminę Gołdap, Iryd Gołdap oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Zawody otworzyli Zastępca Burmistrza Gołdapi – Jacek Morzy oraz Mariusz Kowalczuk Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Tak jak w poprzednim roku o godzinie 12:15 zawodnicy startujący w biegu OPEN przedostali się na miejsce startu ostrego, żeby o 12:30 ruszyć do prawdziwej walki o zwycięstwo. Jednak za nim się to stało, po raz pierwszy w Letnim Biegu Jaćwingów wystartowały dzieci i młodzież na dystansie 2km i 4 km. Łącznie w tych biegach wzięło udział 43 zawodników. Podium zdominowali zawodnicy UKS RAWA SIEDLCE. W zawodach udział wzięła młodzież z KS JASŁO PISZ, UKS HUBAL BIAŁYSTOK, CARTUSIA CARTUZY, UKS START MALAWICZE, UKS ORLIKI STARA KAMIONKA, ZSS SUPRAŚL oraz AKADEMII NART BIEGOWYCH CSiR AUGUSTÓW.

W biegu głównym walka trwała od samego startu. Grupa kilkunastu zawodników prowadziła bieg i ciężko było wytypować kto najlepiej rozłoży siły. Wszystko wyjaśniło się na ostatnich metrach… wyglądało na to, że tak jak w poprzednim roku najlepiej siły rozłożył Alan Ciborowski i na 30 metrów przed metą prowadził, niestety upadł co wykorzystał Janowski Kacper z UKS HUBAL BIAŁYSTOK/ROLLSPEED TEAM BIAŁYSTOK, drugi był Iwanowski Daniel z UKS RAWA SIEDLCE, a trzeci Paszkowski Hubert z SKIPOL.PL TEAM GOŁDAP. Wśród kobiet najlepszą Zawodniczką okazała się Romanowicz Emilia z UKS PUSZCZA SUPRAŚL Enervit Yoko XC Life Team, druga na mecie była Bielecka Anna reprezentująca UKS Rawa Siedlce, a trzecia lokata przypadła Sołoniewicz Monika z UKS Rawa Siedlce.

Organizatorzy po biegu zapewnili posiłek regeneracyjny oraz napoje izotoniczne, każdy uczestnik otrzymał medal oraz koszulkę. Dopisała pogoda, frekwencja oraz kibice. Najlepsi w biegu w kategorii OPEN K i M otrzymali trofea sportowe oraz nagrody pieniężne, najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymali trofea sportowe oraz dyplomy. Na koniec z pośród wszystkich zawodników, którzy ukończyli zawody wylosowana została nagroda ufundowana przez firmę ROLLSPEED o wartości 700 zł, która przypadła Natanowi Ciborowskiemu z Pisza reprezentującemu Klub KS SPEED JASŁO.

Poniżej wyniki z zawodów oraz fotorelacji.

http://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20170820_Go%C5%82dap_SENIORZY.pdf

http://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20170820_Go%C5%82dap_JUNIORZY_2KM.pdf

http://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20170820_Go%C5%82dap_JUNIORZY_4KM.pdf