Ponad 20 osób wystartowało w niedzielę w sztafecie po strefie uzdrowiskowej, zorganizowanej w ramach tegorocznej edycjiKwietnego Biegu. Łącznie do pokonania było 10 okrążeń po około 3,4 kilometra. Każdy z uczestników biegł tyle okrążeń, na ile pozwalała mu kondycja.

Na linii startu/mety czekała kiełbaska z grilla oraz napoje, przygotowane przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Każdy z biegaczy otrzymał także pamiątkowy dyplom i medal.

Tegoroczna edycja Kwietnego Biegu była niż w latach ubiegłych. Niestety, ogólnopolskiemu organizatorowi nie udało się tym razem zorganizować sztafety wokół Polski. Poprosili jednak lokalnych organizatorów o potrzymanie kilkuletniego zwyczaju i przygotowanie biegu we własnym zakresie na własnym terenie. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi postanowił więc zorganizować sztafetę wokół dzielnicy uzdrowiskowej.

Zasadniczym celem Kwietnego Biegu jest podkreślenie pracy Karola Wojtyły dla wzmacniania wspólnoty Polaków jako jednego z narodów zjednoczonej Europy, opartej na fundamentach kultury chrześcijańskiej, oraz przypomnienie pracy Jana Pawła II nad odzyskaniem przez Polaków Trzeciej Niepodległości. Gołdapska sztafeta została w niedzielę podczas porannego nabożeństwa w jednym gołdapskich kościołów z pobłogosławiona przez biskupa ełckiego.